logo orły nieruchomości

Świadectwo energetyczne - Inowrocław

Świadectwo energetyczne to ważny dokument, który musi posiadać każdy właściciel lub zarządca budynku. Od 1.01.2024 roku jest on niezbędny przy sprzedaży nieruchomości, a uchylenie się od tego obowiązku grozi wysokimi grzywnami. Dokument dostarcza cennych informacji dotyczących efektywności energetycznej danego budynku. Pozwala to na oszacowanie zużycia energii w ciągu roku, przeznaczonej m.in. na ogrzewanie i/lub gaz, a także ocenę kosztów eksploatacji obiektu.

Zajmujemy się przygotowywaniem i wystawieniem świadectwa energetycznego na terenie Inowrocławia i pobliskich miejscowości. Nasze usługi są gwarancją profesjonalizmu, rzetelności i zgodności z literą prawa, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Zapraszamy!

light bulb illustration

Czym jest świadectwo energetyczne?

Informacje zawarte w świadectwie energetycznym pozwalają na wiarygodne szacunki dotyczące konsumpcji energii przez daną nieruchomość. Prezentowane w nim dane dotyczą potrzeb związanych z ogrzewaniem, zużyciem gazu, wentylacją, czy korzystaniem z ciepłej wody w budynku. Dzięki temu certyfikat nie tylko umożliwia zapoznanie się z potencjalnymi kosztami utrzymania obiektu, ale także dostarcza cennych narzędzi optymalizacyjnych. Świadectwo energetyczne pozwala skutecznie zmniejszyć wydatki dotyczące zużycia energii w obiekcie i wdrożyć nowe, wydajne rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego.

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE

Wypełnij formularz lub zamów audyt

Kontakt i wizyta naszego Audytora
nie jest dla Państwa dodatkowo płatna!

Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24 godzin roboczych
w dni pracujące od poniedziałku do piątku.

Koszt świadectwa charakterystyki energetycznej jest taki sam
w przypadku samodzielnego wypełnienia formularza,
jak w przypadku wizyty Audytora.

ZAOSZCZĘDŹ SWÓJ CZAS I ZOSTAW KONTAKT DO SIEBIE.
ODDZWONIMY I UMÓWIMY WIZYTĘ W ODPOWIEDNIM
DLA PAŃSTWA TERMINIE

Zamów kontakt

Co jest poddawane ocenie podczas wydawania certyfikatu?

Najważniejszymi kryteriami podczas wydawania certyfikatu są głównie charakter i przeznaczenie budynku, jego lokalizacja, rok zakończenia budowy, a także kwestie metodologiczne. Dotyczą one m.in. wyznaczania efektywności energetycznej, wielkości powierzchni ogrzewanych i ogólnej powierzchni użytkowej.

Podczas wystawiania świadectwa energetycznego istotną rolę odgrywa również analiza parametrów, m.in.:
  • wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię użytkową [EU]
  • wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię końcową (EK)
  • wskaźnika rocznego zapotrzebowania na energię pierwotną (EP)
Ocenie poddawane są także wielkość emisji CO2 na jedną osobę i udział energii odnawialnej w całkowitym rocznym zapotrzebowaniu na energię.

Kto jest zobowiązany do posiadania świadectwa energetycznego?

Posiadanie certyfikatu jest obligatoryjne dla wszystkich właścicieli budynków prywatnych lub instytucjonalnych, a niedopełnienie tej formalności wiąże się z karą w postaci grzywny. Każdy właściciel ma także obowiązek udostępnić bieżące świadectwo energetyczne osobom zainteresowanym wynajmem i kupnem całego obiektu lub jego części. Dokumentu potrzebują również inwestorzy budowlani, aby sfinalizować prace i móc ubiegać się o zezwolenie na użytkowanie nieruchomości. Bez niego nie można także ubiegać się o dotacje i dofinansowania w ramach licznych programów.

Zdobądź świadectwo energetyczne od Orły Nieruchomości w Inowrocławiu

Specjalizujemy się w wystawianiu świadectwa energetycznego w Inowrocławiu, bez którego zarówno wynajem, jak i sprzedaż obiektu byłyby zupełnie niemożliwe. Dzięki naszym usługom właściciele mogą nie tylko sprawnie wywiązać się z ustawowego obowiązku, ale także zapoznać się z wydatkami związanymi z eksploatacją i wdrożyć działania na rzecz poprawy wydajności energetycznej budynku.

Świadectwo energetyczne w agencji Orły Nieruchomości wystawiamy zarówno w ramach obrotu nieruchomościami, jak i osobno, na życzenie klienta. Nasza siedziba znajduje się Inowrocławiu, lecz działamy również w regionie, na terenie pobliskich miejscowości. Zapraszamy do kontaktu!